Warunki atmosferyczne

Sposób przechowywania węgla ma duże znaczenie. Leżący luzem szybko wietrzeje, osiada także na nim wilgoć z powietrza – dotyczy to zwłaszcza tych składów węgla, które przechowują go na otwartym powietrzu. Różne warunki magazynowania mają na ekogroszek wpływ, ponieważ zawsze następuje degradacja węgla po tym jak długo leżał na składzie. Nawet najlepszy ekogroszek niezabezpieczony workiem, poddany działaniu powietrza przez 2 miesiące może utracić część swojej wartości energetycznej – nawet 30%.

Waga

Zaleta kupowania w workach to dokładna waga – ekogroszek w workach jest bardzo dokładnie odmierzany. Gdy zamawiasz tonę węgla luzem, nie masz możliwości sprawdzenia, czy jest to dokładnie 1000 kg.

Miejsce

Tona węgla zajmuje sporą powierzchnię, a worki można ustawić w praktyczny sposób i otwierać dopiero w razie potrzeby. Worki w razie potrzeby mogą być przechowywane na świeżym powietrzu.

Pylenie i czystość

Węgiel w workach można wygodnie przechowywać – gdy zamawia się go luzem, zazwyczaj jest wysypywany do kotłowni, co wywołuje w trakcie tego procesu pylenie a kotłownię trudno potem utrzymać w czystości.

Cena

Ekogroszek workowany jest droższy od luźnego, jednak chroniony przed negatywnymi czynnikami, a więc gdy kupuje się go w opakowaniu (np. workowany Maaxx Premium czy Maaxx Ultra+), ma się pewność, że jego wartość opałowa jest nienaruszona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.