Gaz czy ekogroszek – koszty a wygoda ogrzewania

Największą zaletą ogrzewania gazowego jest to, że łatwo zamontować piec, który będzie odpowiedzialny zarówno za temperaturę wody, jak i powietrza. Nie trzeba mieć pomieszczenia na kotłownię. Płacimy tylko rachunki za gaz i nie musimy martwić się o zakup węgla i jego uzupełnianie.

Jednak wybierając piec z podajnikiem na ekogroszek w workach możesz zautomatyzować niemal cały proces, a sama kotłownia może przydać się dodatkowo jako pomieszczenie np. na rowery.

Koszty ogrzewanie gazem.

Ekogroszek zawsze wychodzi taniej niż gaz. Mimo wyższych cen kotłów na ekogroszek, które muszą być dostosowane do przepisów unijnych. Jednak cena prawdopodobnie zwróci się w ciągu pierwszych sezonów zimowych.

Ekogroszek może być naprawdę dobrej jakości. Markowy surowiec np. ekogroszek Maaxx ma naprawdę dobre parametry. Jest on dużo bardziej opłacalny dla domów czy kamienic od gazowej instalacji grzewczej. Warto jednak inwestować w węgiel ze sprawdzonego źródła.

Gaz czy ekogroszek – co się bardziej opłaca?

Wszystko zależy od praktycznie dwóch parametrów – wygody i ceny. Gaz jest wygodniejszy, ale droższy. Ekogroszek, przy nowoczesnych automatycznych kotłach, prawie bezobsługowy, ale dużo tańszy.